W serwisie Inżynier Budowy oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Jesteś tutaj: Home » Edukacja » Szkolenia » Szkolenia budowlane

Szkolenia budowlane

W branży budowlanej, podobnie jak w każdej innej, trudno o stabilną i opłacalną pracę. Rozwiązaniem jest jednak inwestycja w specjalistyczny kurs, dzięki któremu zdobędziemy kwalifikacje cenione pod każdą szerokością geograficzną.

Branża budowlana przeżywa wzloty i upadki, ale ostatni okres nie był najlepszy dla tego sektora gospodarki.  W lipcu zbankrutowały aż 33 przedsiębiorstwa (informuje raport Newseria.pl dostępny pod tym linkiem) – główną przyczyną upadłości była utrata płynności finansowej, co zniszczyło przede wszystkim firmy specjalizujące się w budowie dróg, elementów infrastruktury oraz w pracach wykończeniowych.

Szkolenia

Szkolenia

Budowlańcy z certyfikatami i stosownymi uprawnieniami nie muszą jednak martwić się takim scenariuszem, gdyż są oni poszukiwanymi pracownikami na rynku pracy, zwłaszcza przez prężne i bogate firmy. Jak do nich dołączyć? To proste – poprzez zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych na kursach i szkoleniach budowlanych. Ich oferta jest bardzo zróżnicowana -od typowych kursów dla spawacza, murarza, hydraulika, operatora koparko-ładowarki, montera ścian działowych i sufitów podwieszanych czy operatora przecinarek do nawierzchni dróg, po bardziej specjalistyczne, takie jak prawo energetyczne w praktyce, lub prawo wodne, specjalista ds. zamówień publicznych czy planowanie przestrzenne w procesie inwestycyjnym.

Szkolenia budowlane nie należą do szczególnie tanich, ale w kompletny sposób przygotowują do wykonywania przyszłych zadań. Przykładowo kurs dla murarza trwa 140 godzin, a jego koszt wynosi około 2500 zł. Można też połączyć kurs dla glazurnika i tynkarza, wtedy zapłacimy trochę więcej (około 3000 zł), ale za to zwiększy się zakres naszych możliwości. Natomiast cena szkolenia „Specjalista ds. Zamówień Publicznych” oscyluje w granicach 1700-2000 zł. Liczba godzin jest jednak zdecydowanie mniejsza, cały kurs można odbyć w kilka dni. Inny specjalistyczny kurs  „Prawo wodne – kompendium obowiązujących przepisów” przeznaczony dla pracowników administracji architektoniczo-budowlanej i nadzoru budowlanego kosztuje niewiele ponad 1000 zł.
Budowlańcy z uprawnieniami są bardzo cenieni nie tylko na polskim rynku pracy, ale także w innych krajach. Wystarczy przypomnieć sobie, ilu z nich wyjechało w ostatnich kilkunastu latach do Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Niemiec czy Holandii. W ten sposób w polskiej branży budowlanej powstała spora luka, jeśli chodzi o doświadczonych i dobrych pracowników. Osoby, które zdecydowały się na udział w kursach, powoli ją uzupełniają.

Trzeba pamiętać, że choć wielu budowlańców wyemigrowało z Polski za lepszymi zarobkami, to w naszym kraju również można liczyć na przyzwoite pieniądze. Optymistycznie wyglądają też planowane inwestycje, m. in. nowe drogi czy osiedla mieszkaniowe. Firmy, które są wykonawcami takich projektów stawiają na specjalistów, ponieważ tylko oni gwarantują wysoką jakość usług. Warto więc posiadać stosowne kwalifikacje, wtedy o wiele łatwiej będzie nam zdobyć atrakcyjną i dobrze płatną pracę również w Polsce.

Szeroką ofertę szkoleń, w tym także kursów budowlanych, prezentuje serwis www.szkolenia24h.pl. Dla branży budowlanej powstała nawet specjalna strefa, prezentująca szkolenia budowlane, a także poradniki dla budowlańców. Więcej informacji pod adresem www.budowlane.szkolenia24h.pl.

VN:F [1.9.22_1171]
Twoja ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.

Copyright © 2011 - 2020 by InznierBudowy.pl

Scroll to top