W serwisie Inżynier Budowy oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Jesteś tutaj: Home » Budowa i remont » Budownictwo ogólne » Sufit podwieszany w przestrzeni użytkowej

Sufit podwieszany w przestrzeni użytkowej

Współczesna architektura wnętrz użytkowych to często kompromis pomiędzy estetyką a funkcjonalnością. Przestrzeń budynków dostępnych publicznie z jednej strony musi wyróżniać się oryginalnymi rozwiązaniami wizualnymi, a z drugiej być przyjazna i bezpieczna dla odbiorców oraz praktyczna pod względem użytkowym

 

Sufit podwieszany

Sufit podwieszany

 

Sufit podwieszany

Obecne wymagania inwestorów wobec wnętrz użytkowych stawiają przed architektami i projektantami poważne wyzwanie. Choć dają możliwość niemal niczym nieograniczonej kreacji, jednocześnie determinują dobór materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych, odpowiednich pod względem jakościowym, technologicznym oraz ekonomicznym. Jednym z rozwiązań, które wpisują się we współczesne trendy architektoniczne łączenia designu z użytecznością, jest stosowanie nowoczesnych sufitów podwieszanych.

To rozwiązanie, które już dawno przestało kojarzyć się tylko z przestrzenią biurową. Różnorodność, możliwości techniczne oraz estetyka płyt sufitowych sprawiają, że sufity podwieszane, i to nie tylko te monolityczne, coraz częściej spotyka się również w takich wnętrzach, jak galerie handlowe, hotele, centra rozrywki i sportu, porty lotnicze, a nawet szkoły i szpitale – mówi Anna Baczkowska, architekt i kierownik technicznego wsparcia sprzedaży w firmie Armstrong.

Komfort, funkcjonalność i styl

Współczesne galerie handlowe, hotele, centra sportowe i rozrywkowe, a także hale lotnisk i dworców, to coraz częściej symbole nowoczesnej architektury, integrującej niezwykły twórczy rozmach z funkcjonalnością przestrzeni użytkowej. Takie miejsca potrafią niejednokrotnie zachwycić oryginalną formą, nowatorskimi rozwiązaniami, kompilacjami materiałów dotąd ze sobą nie łączonych. Oprócz wyjątkowej estetyki wnętrz, architektom udaje się jednak osiągnąć także nadrzędny cel wynikający z podstawowej roli, jaką muszą spełniać tego typu przestrzenie – komfort użytkowania, bezpieczeństwo i funkcjonalność. W jaki sposób? Uzyskanie harmonii pomiędzy designem a ergonomią przestrzeni możliwe jest głównie dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów wykończeniowych takich, jak sufity podwieszane.

Drewniane, metalowe oraz mineralne sufity podwieszane idealnie nadają się do wykorzystania we wnętrzach usługowych, a także w obiektach transportu pasażerskiego. Ich wyjątkowa estetyka i jakość pozwalają tworzyć niesamowitą atmosferę wnętrz (m.in. poprzez zintegrowanie płyt z oświetleniem), a jednocześnie osiągać wyjątkowo komfortowe środowisko pod względem akustycznym oraz użytkowym (zapewniają np. dostęp do urządzeń serwisowych, są łatwe w utrzymaniu itd.) – tłumaczy Anna Baczkowska.

Wśród dostępnych rozwiązań są także podwieszane sufity bardziej dekoracyjne, tzw. wyspowe lub pływające. W tej grupie znajdują się produkty wykonane z różnych materiałów, jak np. drewno, metal, wełna, mineralna, poliwęglan, a nawet tkanina; są płaskie lub wygięte w łuk, kolorowe i w rozmaitych kształtach.

Umieszczenie kilku takich „chmurek” sufitowych pod stropem lub zadaszeniem obiektu indywidualizuje każdą przestrzeń. Nadaje jej lekkości, dynamiki, wprawia ją w ruch… Dzięki takim prostym zabiegom, pozornie zwyczajne wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru, wyróżnia się i zapada w pamięć – dodaje Anna Baczkowska.

VN:F [1.9.22_1171]
Twoja ocena: 5.0/5 (2 ocen)

Sufit podwieszany w przestrzeni użytkowej, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.

Copyright © 2011 - 2020 by InznierBudowy.pl

Scroll to top