W serwisie Inżynier Budowy oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Jesteś tutaj: Home » Wydarzenia » Polimex-Mostostal uzgodnił i podpisał aneks do umowy restrukturyzacyjnej

Polimex-Mostostal uzgodnił i podpisał aneks do umowy restrukturyzacyjnej

W dniu 25 października br. zarząd Polimexu-Mostostalu podpisał z Wierzycielami ważny aneks do umowy restrukturyzacyjnej, który wdraża w życie drugi etap restrukturyzacji finansowej spółki i precyzuje plan działań, mających na celu odzyskanie przez spółkę stabilnej sytuacji finansowej. Pozwoli to na niezakłócone prowadzenie działalności oraz obsługę zadłużenia wobec Wierzycieli.

Polimex-Mostostal

Polimex-Mostostal

Podpisanie aneksu jest sukcesem, który wieńczy skomplikowane i długotrwałe negocjacje z Wierzycielami spółki – informuje Gregor Sobisch Prezes Zarządu Polimex-Mostostal SA

To oznacza, że Wierzyciele przyjęli plan ratowania spółki, opracowany i przedstawiony przez zarząd. Podpisanie aneksu potwierdza, że Polimex-Mostostal odzyskuje zdolność do rozwijania działalności operacyjnej i odbudowuje swoją wiarygodność jako partner biznesowy – dodaje Gregor Sobisch.

Porozumienie z Wierzycielami umożliwia firmie w szczególności:
– prowadzenie działalności operacyjnej,
– kontynuowanie procesu restrukturyzacji,
– dokończenie realizowanych kontraktów oraz
– pozyskanie i rozpoczęcie realizacji nowych, rentownych zleceń.

Aneks do porozumienia z Wierzycielami otwiera m.in. możliwość uzyskania gwarancji bankowych dla nowych projektów, w tym dla wielkiego kontraktu na budowę dwóch bloków energetycznych w elektrowni w Opolu. Pozyskanie gwarancji umożliwi rozpoczęcie realizacji tego kluczowego dla polskiej energetyki kontraktu. Jego wartość brutto wynosi 11,5 mld zł. Udział Polimexu-Mostostalu stanowi 42% – informuje Robert Bednarski Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Finansowych Polimex-Mostostal SA.

Uzgodnienia zawarte w aneksie (dot. m.in. dot. rozłożenia w czasie spłaty zadłużenia, pozyskania linii gwarancyjnej oraz gotówki poprzez sprzedaż części aktywów oraz – w przypadku zgody akcjonariuszy – emisji akcji, jak również konwersji zadłużenia na akcje), pozwolą firmie na odzyskanie płynności finansowej, potrzebnej m.in. do zakończenia kontraktów będących w trakcie realizacji, w tym kontraktów drogowych. Pozyskane środki finansowe umożliwią pełną mobilizację sił i przyspieszenie prac na kontraktach drogowych w szczególności budowach odcinków autostrad A1 Stryków – Tuszyn i A4 Rzeszów – Jarosław.

Spółka, w wyniku uzgodnień z Wierzycielami, uzyskała możliwość kontynuowania intensywnych działań restrukturyzacyjnych polegających m.in. na dalszym obniżaniu kosztów ogólnych, zbywaniu kolejnych aktywów nie zaliczanych do działalności podstawowej, w tym spółek, wydzielonych części przedsiębiorstwa oraz pakietowej sprzedaży nieruchomości. Podpisany aneks pozwala także firmie rozwijać działalność inżynieryjno-technologiczną w rentownych obszarach, określonych jako strategiczne, w tym w energetyce, petrochemii i przemyśle. Firma będzie aktywnie poszukiwała nowych, rentownych zleceń nie w Polsce, ale również za granicą – uzupełnia Joanna Makowiecka Wiceprezes Zarządu Polimex-Mostostal SA.

Zwołanie przez zarząd na 12 listopada 2013 r. Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia jest ważnym elementem realizacji planu uzgodnionego z Wierzycielami. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w szczególności ma na celu podwyższenie kapitału zakładowego i umożliwienie konwersji wierzytelności na kapitał zakładowy spółki, pod warunkiem uzyskania na te działania zgody Akcjonariuszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Twoja ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.

Copyright © 2011 - 2020 by InznierBudowy.pl

Scroll to top