W serwisie Inżynier Budowy oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Jesteś tutaj: Home » Wydarzenia » Polimex-Mostostal – porozumienie dotyczące realizacji kontraktu w Opolu

Polimex-Mostostal – porozumienie dotyczące realizacji kontraktu w Opolu

W dniu 25  bm. Polimex-Mostostal, jako członek konsorcjum wykonawczego w skład którego wchodzą: Rafako, Polimex-Mostostal oraz Mostostal-Warszawa, podpisał z zamawiającym PGE GiEK SA, porozumienie określające warunki współpracy przy realizacji umowy na realizację dwóch bloków energetycznych w elektrowni Opole.

Polimex-Mostostal

Polimex-Mostostal

Na mocy porozumienia zamawiający zaakceptował treść projektów umów podwykonawczych pomiędzy członkami konsorcjum wykonawczego, jak również wyraził zgodę na ich zawarcie.

 

W dniu 25 bm. Polimex-Mostostal podpisał także aneks do porozumienia z wierzycielami, co otwiera m.in. możliwość uzyskania gwarancji bankowych dla nowych projektów, w tym w szczególności dla wielkiego kontraktu na budowę dwóch bloków energetycznych w elektrowni w Opolu.

 

Podpisanie ww. dokumentów i możliwość uzyskania gwarancji bankowych, przybliża moment rozpoczęcia realizacji tego wielkiego i kluczowego dla polskiej energetyki kontraktu, jakim jest budowa dwóch bloków energetycznych w elektrowni w Opolu. Jego wartość brutto wynosi 11,5 mld zł. Udział Polimexu-Mostostalu w kontrakcie stanowi 42%.

 

Polimex-Mostostal jest dobrze przygotowany do realizacji tego projektu. Firma jest gotowa do zarządzenia pełnej mobilizacji. Kadra menedżerska Polimexu-Mostostalu posiada doświadczenie i know-how w zakresie budowy wielkich obiektów energetycznych. Polimex-Mostostal dysponuje także znaczącym doświadczeniem we współpracy z dużymi zagranicznymi partnerami. Kontrakt ten jest dobrze finansowo zabezpieczony.

VN:F [1.9.22_1171]
Twoja ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.

Copyright © 2011 - 2020 by InznierBudowy.pl

Scroll to top