W serwisie Inżynier Budowy oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Jesteś tutaj: Home » Wnętrza » Pokój dziecięcy » Pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy

Aranżacja pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie dla rodziców. Taki pokój powinien pobudzać wyobraźnie dziecka i jednocześnie go nie przytłaczać, będąc jednocześnie pokojem wielofunkcyjnym, łączącym biuro, sypialnie, miejsce spotkań i wypoczynku. Dobór odpowiednich łóżek, mebli i dodatków pozwoli na efektowne wykorzystanie powierzchni z czego z Wasze pociechy na pewno będą zadowolone. Podczas planowania warto pamiętać, aby wystrój i wyposażenie były dostosowane do wieku, płci oraz zainteresowań dziecka.

Pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy

Kolory ścian

Pierwszym elementem nad którym warto się zastanowić to kolory ścian. Należy unikać przekonania, że najlepszy kolor dla dziewczynki to odcienie różu, a dla chłopczyka niebieski lub też niepraktyczne i nudne malowanie ścian na biało, co sprawi, że wszystkie zabrudzenia będą natychmiast widoczne. Każde dziecko jest inne i należy podejść do tej kwestii indywidualnie, nie kierując się nudnymi stereotypami. Warto pamiętać, że im starsze dziecko tym bardziej możemy wykorzystywać intensywne kolory. W pokoju malucha natomiast sprawdzą się jasne, pastelowe i świetliste odcienie, które nie będą dodatkowo pobudzać dziecka. Kolejną ważną kwestią jest rodzaj farby, powinna być ona bezpieczne, pozbawiona lotnych związków organicznych oraz nieszkodliwa dla organizmu.

Pokój dziecięcy a miejsce do nauki

Jest to szczególny kącik w pokoju naszej pociechy, gdzie będą spędzać mnóstwo czasu, dlatego warto zadbać o jego funkcjonalność i należytą oprawę, która zachęci do zgłębiania i przyswajania wiedzy. Podstawowym meblem jakie powinno się tam znaleźć jest biurko wraz z wygodnym regulowanym fotelem. Bardzo ważne jest, aby biurko ustawić w najlepiej oświetlonym miejscu, czyli przy oknie, dzięki czemu blat jest dobrze oświetlony najzdrowszym dla oczu naturalnym światłem.

VN:F [1.9.22_1171]
Twoja ocena: 4.0/5 (2 ocen)

Pokój dziecięcy, 4.0 out of 5 based on 2 ratings

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.

Copyright © 2011 - 2020 by InznierBudowy.pl

Scroll to top