W serwisie Inżynier Budowy oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Jesteś tutaj: Home » Budowa i remont » Opinie ekspertów » Montaż drewnianej podłogi według Chapel Parket Polska

Montaż drewnianej podłogi według Chapel Parket Polska

– Efekt końcowy w dużej mierze zależy od instalatora, nie tylko od producenta desek – mówi o montażu drewnianych podłóg Henryk Wichłacz, członek Stowarzyszenia „Parkieciarze Polscy”, technolog drewna, od 35 lat związany z branżą.

Montaż drewnianej podłogi

Montaż drewnianej podłogi

Zakup podłogi z litego drewna to inwestycja na lata, toteż bardzo ważny jest wybór odpowiednich desek. Równie istotny jest jednak sposób ich montażu, dlatego też czynności te najlepiej powierzyć  specjalistom. Warto jednak zdawać sobie sprawę z kilku najważniejszych aspektów związanych z montażem drewnianej podłogi.

– Zalecamy klientom, aby kupione w naszej firmie deski przechowywali minimum tydzień w pomieszczeniu, w którym będą one montowane. Dzięki temu drewno zdąży się  przystosować do warunków panujących we wnętrzu. Trzeba przy tym pamiętać, aby nie kłaść desek pod ścianami, ale raczej na środku pomieszczenia. Deski przechowujemy oczywiście w pozycji poziomej, nigdy w pionie – mówi Sebastian Kos, ekspert firmy Chapel Parket Polska.

Przed zainstalowaniem podłogi należy ocenić podkład, na którym będzie ona montowana. Podkład  musi być równy i gładki, a przy tym pozbawiony rys i spękań. – Zanim przystąpimy do montażu trzeba sprawdzić czy wilgotność podkładu umożliwi układanie na nim drewna. Poza tym powinniśmy pamiętać również o prawidłowym zabezpieczeniu podkładu antywilgociową izolacją, która chroni przed podsiąkaniem kapilarnym – dodaje ekspert firmy Chapel Parket Polska.

Henryk Wichłacz przyznaje, że zarówno przygotowanie podkładu, jak i sam montaż podłogi wiąże się z  koniecznością posiadania określonych kompetencji i doświadczenia.
– Trzeba mieć dużą wiedzę, żeby fachowo zamontować drewnianą podłogę. Instalator musi znać specyfikę drewna i mieć świadomość jak określone warunki będą wpływały na deskę. Ponadto trzeba mieć wiedzę na temat zastosowania kleju, bo to jest bardzo ważna, niemalże najważniejsza kwestia. Źle dobrany klej sprawi, że deska po prostu odspoi się od podkładu – mówi ekspert.

Technolog podkreśla także rolę odpowiedniego przygotowanie podkładu.
– Podstawą do układania desek jest dokonywana przez parkieciarza ocena podkładu. Wytrzymałość podkładu bada się przy pomocy odpowiedniego przyrządu. Pod uwagę trzeba wziąć także wilgotność powietrza oraz temperaturę. Fachowiec potrafi rzetelnie ocenić te i inne czynniki i na tej podstawie podjąć decyzję czy w danym dniu można zabierać się do pracy.
Trzeba mieć wiedzę i praktykę, posiadanie odpowiedniego sprzętu jest już przy tym oczywiste – podsumowuje Henryk Wichłacz.

– Staramy się ułatwiać naszym klientom instalację desek. Polecamy zaufanych specjalistów, dostarczamy także niezbędnych informacji związanych z montażem. Wszystko po to, aby radość z posiadania podłóg Chapel Parket trwała jak najdłużej – kończy Sebastian Kos.

VN:F [1.9.22_1171]
Twoja ocena: 5.0/5 (1 ocena)

Montaż drewnianej podłogi według Chapel Parket Polska, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.

Copyright © 2011 - 2020 by InznierBudowy.pl

Scroll to top