W serwisie Inżynier Budowy oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Jesteś tutaj: Home » Ogród » Kruszywa dekoracyjne w ogrodzie

Kruszywa dekoracyjne w ogrodzie

Kruszywa dekoracyjne to obecnie panujący trend w architekturze krajobrazu. Te niepozorne dodatki dopełniają całość, nadając charakter stylizacji i zmieniają aranżację ogrodu. Naturalność jaką dzięki nim uzyskamy, będzie idealną oprawą dla naszych alejek ogrodowych, klombów czy też oczek wodnych.

Kruszywo dekoracyjne

Kruszywo dekoracyjne

Zastosowanie kruszywa dekoracyjnego

Kruszywa dekoracyjne mają wszechstronne zastosowanie. Dzięki swojej trwałości i efektywności, są idealnym materiałem nie tylko do ogrodów, ale też wnętrz. Przez to jest powszechnie stosowany, nie tracąc przez lata popularności. Współczesna technologia pozwala na uzyskanie kruszywa ozdobnego w wielu odcieniach, kształtach, dzięki czemu mamy większy wybór i większe możliwości projektowe. Możemy uzupełnić nim rabaty kwiatowe, ścieżki albo wysypać obszary bez nasadzeń roślinnych. Ciekawe są też aranżację kruszywa dekoracyjnego z kamieniami ozdobnymi czy korą. Bardzo często spotyka się właśnie kruszywa dekoracyjne we florystyce i bukieciarstwie. Są używane zazwyczaj jako dekoracyjne wypełnienie wazonów czy innych naczyń z roślinami. Donice z kwiatami oraz wypełnienia różnego rodzaju szklanych pojemników są niezwykle efektowne. W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania naturalnym surowcem.

Praktyczne zastosowanie kamienia

Kruszywo to nie tylko ładnie wyglądający detal, warto wiedzieć, że posiada ono również wiele zalet użytkowych. Ułożone kamienie tworzą przepuszczalną warstwę, która łatwo przesiąknie wodę. Dlatego nawet po obfitych opadach nie będą tworzyły się kałuże. Dodatkowo warstwa kamiennej ściółki sprawia, że woda wolniej wyparowuje z gleby. Pielęgnacja ogrodu ogranicza się w zasadzie do podlewania roślin oraz od czasu do czasu usunięcia opadłych liści, lub szyszek. Korzenie delikatnych roślin ozdobnych obsypane okruchami skały są w naturalny sposób chronione przed wahaniami temperatur. Zimą przed mrozem, a latem przed upałem. Ponadto okruchy skały wysypane na rabatach są na tyle ciężkie, że znacznie utrudniają i tym samym ograniczają wzrost chwastów, a przy silnym wietrze nie odfruną – jak się to często dzieje z korą.

Galerią zdjęć

VN:F [1.9.22_1171]
Twoja ocena: 5.0/5 (2 ocen)

Kruszywa dekoracyjne w ogrodzie, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.

Copyright © 2011 - 2020 by InznierBudowy.pl

Scroll to top