W serwisie Inżynier Budowy oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Jesteś tutaj: Home » Wnętrza » Gabinet » Domowe biuro – aranżacja

Domowe biuro – aranżacja

Praca zdalna nie już abstrakcją, wraz z rozwoje technologii i ciągłymi zmianami w naszym życiu, wiele osób decyduje się na pracę w domu. Pracodawcy coraz częściej pozwalają na pracę poza biurem. Dlatego ważne jest, aby stworzyć sobie odpowiednie warunki, oddzielając życie zawodowe od prywatnego. Takie pomieszczenie powinno znajdować się w zaciszu domu, jak najdalej oddalone od reszty domostwa, tak by podczas wykonywania obowiązków nic nas nie odrywało od pracy. Jeśli jest taka możliwość warto wybrać pomieszczenie usytuowane na zachód. Praca będzie o wiele przyjemniejsza, gdy z rana nie będzie za gorąco i słonecznie.

Domowe biuro

Domowe biuro

Kolejną ważną kwestią, która musimy ustalić to wystój wnętrza. Należy zadbać o odpowiednią atmosferę sprzyjającą naszej pracy, zachowując przy tym pełną funkcjonalność i wygodę. Centralnym punktem naszego biura będzie przestrzeń robocza, która stanowi biurko wraz z fotelem, należy je dostosować do własnych potrzeb. Odpowiednia ilość szuflad i półek na niezbędne dokumenty i narzędzie oraz prawidłowe uporządkowanie rzeczy znacznie ułatwi nam pracę.

Oświetlenie w gabinecie

Na domowe biuro najlepiej jest wybrać pomieszczenie z oknem, gdyż naturalne światło wpływa pozytywnie na nasz nastrój i samopoczucie oraz na efektywność wykonywanej pracy. Warto również pamiętać o ułożeniu biurka, tak aby światło padało z boku z lewej strony (gdy osoba jest praworęczna). Dobrze, by okno było wyposażone w rolety, markizy lub żaluzje, regulujące dopływ światła. Osoby, które pracują w nocy powinny zaopatrzyć się w lampkę oświetlającą biurko, sposób ułożenia jest analogiczny do światła słonecznego. Dodatkowo należy zadbać o oświetlenie całego pomieszczenia, którego źródłem światła może być np. lampa sufitowa. Dobrym rozwiązaniem jest również równomierne oświetlenie ściany za biurkiem, które zmniejszy kontrast pomiędzy jasnym biurkiem a ciemnym pomieszczeniem.

Styl i wyposażenie gabinetu

Na koniec warto zadbać o nasz wizerunek, nadając przestrzeni biurowej indywidualnego charakteru. W zależności od własnych upodobań powinniśmy przystosować wyposażenie oraz dodatki, które będę odzwierciedlały nasz charakter. Dla osób eleganckich, ceniących sobie styl odpowiednie będą masywne meble z ciemnego drewna i skórzany fotel, a całość dopełniają tapety na ścianach i wykładzina z ciemnego drewna. Dobrym pomysłem są otwarte półki nad biurkiem, które tworzą przestrzeń do przechowywania plików i dokumentów. Wolną przestrzeń koniecznie należy wypełnić ciekawymi dodatkami np. lustrem z pozłacaną ramką, obrazami lub przeróżnymi antykami.

 

Kilka ciekawych propozycji :

 

VN:F [1.9.22_1171]
Twoja ocena: 5.0/5 (1 ocena)

Domowe biuro – aranżacja, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.

Copyright © 2011 - 2020 by InznierBudowy.pl

Scroll to top