W serwisie Inżynier Budowy oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Jesteś tutaj: Home » Wydarzenia » CENTRUM HANDLOWE ZIELONE ARKADY W BYDGOSZCZY

CENTRUM HANDLOWE ZIELONE ARKADY W BYDGOSZCZY

STRABAG Sp. z o.o., polska spółka-córka koncernu budowlanego STRABAG, do końca października 2015 roku wybuduje Zielone Arkady – największą galerię handlową w Bydgoszczy. Obiekt będzie oferował 50 tys. m kw. powierzchni usługowej i zostanie wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM. Spółka STRABAG zrealizuje inwestycję wspólnie z Inwestorem, ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o., w modelu partnerignowym „teamconcept”.

Zielone Arkady

Zielone Arkady

Przy al. Wojska Polskiego w Bydgoszczy, na działce o powierzchni 11,5 ha, powstaną dwa budynki. Obiekt główny to nowoczesne Centrum Handlowe z trzema kondygnacjami handlowo-usługowymi i zlokalizowaną w zachodniej części budynku kondygnacją biurową. Po stronie północnej powstanie sześciokondygnacyjny parking z miejscami postojowymi dla 1200 pojazdów i dwoma strefami dojazdowymi. Do najciekawszych elementów realizacji będzie należało skomplikowane i precyzyjne wykonanie znacznych rozmiarów konstrukcji stalowo-żelbetowej nad wejściem głównym, tzw. Kryształu.

Zielone Arkady to pierwszy obiekt w Bydgoszczy, który będzie certyfikowany w systemie BREEAM. Certyfikat ten od 25 lat wyznacza standardy zrównoważonego budownictwa na świecie. W trakcie procesu certyfikacji ocenie będzie podległ zarówno okres realizacji, jak i eksploatacji budynku. Zadaniem Generalnego Wykonawcy jest dostosowanie projektu wykonawczego Zielonych Arkad do wymogów systemu BREEAM. Na jego podstawie zostanie ustalony optymalny sposób przeprowadzenia realizacji. W trakcie budowy kontrolowane będzie m.in. zużycie wody, energii elektrycznej oraz materiałów budowlanych.

STRABAG wykona projekt w Bydgoszczy według modelu „teamconcept”. Jest on oparty na odpowiedzialnej, partnerskiej współpracy Generalnego Wykonawcy i Inwestora na każdym etapie realizacji projektu, która prowadzi do zmniejszenia nakładów kosztów i przyspieszenia procesu technologicznego.

– Współpraca na zasadach partnerstwa po prostu się opłaca. Doskonałym przykładem wykorzystania koncepcji zespołowej w Polsce jest zakończona w 2011 roku budowa Galerii Kaskada w Szczecinie – mówi Rainer Steindl, Dyrektor Finansowy STRABAG Sp. z o.o., Budownictwo Ogólne.

Roboty budowlane przy realizacji inwestycji w Bydgoszczy rozpoczną się w kwietniu 2014 roku, a ich termin zakończenia przewidywany jest na koniec października 2015 roku.

Zielone Arkady to kolejny projekt firmy STRABAG wykonywany w ramach zrównoważonego rozwoju budownictwa w Polsce. Jeszcze w marcu tego roku zostanie otwarte certyfikowane w BREEAM regionalne centrum handlowe w Lublinie – Atrium Felicity, a siedziba STRABAG w Pruszkowie posiada jeden z najwyższych certyfikatów systemu LEED na poziomie „Gold’. Oba systemy, brytyjski BREEAM i amerykański LEED są najpopularniejszymi na świecie systemami oceny budynków pod względem ich ekologiczności.

 Największa galeria handlowa w Bydgoszczy
 Pierwsza bydgoska realizacja w procesie certyfikacji BREEAM
 Model partneringowy „teamconcept”
 Czas realizacji 19 miesięcy

ZIELONE AKRADY W LICZBACH

• 570 000 m³ kubatura
• 11,5 h powierzchnia terenu
• 115 000 m² powierzchnia całkowita
• 103 000 m² powierzchnia użytkowa
• 450 m² powierzchnia biurowa
• 1 200 ilość miejsc parkingowych
• 600 liczba pracowników na budowie

VN:F [1.9.22_1171]
Twoja ocena: 5.0/5 (1 ocena)

CENTRUM HANDLOWE ZIELONE ARKADY W BYDGOSZCZY, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.

Copyright © 2011 - 2020 by InznierBudowy.pl

Scroll to top