W serwisie Inżynier Budowy oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Jesteś tutaj: Home » Wydarzenia » Bloki energetyczne w Elektrowni Opole

Bloki energetyczne w Elektrowni Opole

Polimex-Mostostal, realizujący w konsorcjum kontrakt na budowę dwóch nowych bloków energetycznych w Elektrowni Opole, otrzymał w dniu dzisiejszym, tj. 31 stycznia 2014 r., Polecenie Rozpoczęcia Prac w Elektrowni Opole. Wydanie przez Zamawiającego, tj. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. tego dokumentu, rozpoczyna proces realizacji budowy.

 

Bloki energetyczne w Elektrowni Opole

Bloki energetyczne w Elektrowni Opole

Polimex-Mostostal w  ramach kontraktu wykona kompletne wyspy turbinowe, wybuduje dwie chłodnie kominowe wraz z układem wody chłodzącej. Zrealizuje również instalacje elektryczne włącznie z  aparaturą kontrolno-pomiarową i automatyką. W zakresie Polimex-Mostostal będzie również wykonanie sieci zewnętrznych, układów torowych oraz dróg wewnętrznych na terenie elektrowni. Weźmie także udział w pracach projektowych. Turbozespoły dla nowych bloków dostarczy firma Alstom.

W pierwszej kolejności zrealizowane będą prace związane z organizacją placu budowy, w tym wykonanie zasilania placu budowy i przyłączeń sanitarnych. W następnej kolejności wykonywane będą prace mające na celu odwodnienie terenu budowy terenu budowy oraz rozpoczną się pierwsze roboty ziemne.

Umowa z Zamawiającym, tj. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. zakłada, że blok nr 5 zostanie zbudowany w ciągu 54 miesięcy, natomiast blok nr 6 w terminie 62 miesięcy.

 

Kontrakt na budowę dwóch bloków energetycznych w elektrowni w Opolu to kolejny wchodzący w życie, po Kozienicach, znaczący kontrakt Polimexu-Mostostalu w strategicznej dla firmy branży energetycznej.

Jego wartość wynosi 11,5 mld zł brutto, z czego około 42%, czyli 4,83 mld zł, przypada na Polimex-Mostostal.

To historycznie największa i o kluczowym znaczeniu inwestycja w polskim sektorze energetycznym. Dzięki niej istotnie wzrosną w Polsce moce wytwórcze energii elektrycznej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Realizacja tego kontraktu spowoduje dalsze umocnienienie pozycji Polimexu-Mostostalu w sektorze energetyki.

Polimex-Mostostal jest dobrze przygotowany do realizacji tego projektu. W firmie zarządzono pełną mobilizację. Kadra menedżerska Polimexu-Mostostalu posiada doświadczenie i know-how w zakresie budowy obiektów energetycznych. Polimex-Mostostal dysponuje także znaczącym doświadczeniem we współpracy z dużymi zagranicznymi partnerami.

VN:F [1.9.22_1171]
Twoja ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.

Copyright © 2011 - 2020 by InznierBudowy.pl

Scroll to top